VARİS TEDAVİSİ ANKARA

Doğumsal kan benlerin lazerle tedavisi

 

Doğumsal kan benleri (hemanjiom)

Doğumsal damarsal benleri
Bir çok damarsal ben ciltte kabarık veya düz salkım şeklinde kırmızı, pembe, mor veya mavi renkte görülür. Damarsal benlerin oluşum nedeni bilinmemektedir. Bazılar kendiliğinden geçebilir. Ancak Lazer bir çok damarsal lezyonun tedavisinde oldukça etkilidir. Tedavi sayısı lezyonun tipine göre değişir.

 

yukarı

 

 

Doğumsal lekeler için nasıl bir tedavi yapılabilir?
Geçmişte kullanılan birçok tedavi yöntemi etkisiz olması veya yeni deformiteler meydana getirmesinden dolayı terk edilmiştir. Likid Nitrojen, CO2 Lazer etkisizdir. En uygun tedavilerden biri 1064 Excelldir.

 

yukarı

 

Damarsal tümörler ve malformasyonlar.

Doğumsal tümör ve malformasyonlar genellikle doğumdan itibaren vardır ve doğum lekesi olarak adlandırılır. En sık görülen damarsal tümör çilek haemangiomedir. Sık görülen damarsal malformasyon Port Wine Stain (şarap lekesi) ve Kavernöz haemangiomedir.

 

yukarı

 

Çilek haemangiome

Gövde, kol, bacaklar ve boyunda görülebilir. Çilek haemangiome denilmesinin nedeni görünüm ve renginden dolayıdır. Genellikle doğumdan 2 hafta sonra oluşur. Kafkas bayanların %1’ inde görülür. Erkeklerde daha nadirdir. Lezyon ilk yıl giderek büyür, daha sonra kademeli olarak küçülüp soluklaşabilir.

 

yukarı

 

Şarap lekesi haemangiome

Şarap lekesi haemangiome cilt altında damar birikimidir. Görünümü ve rengi şarap lekesini andırır. Doğumdan sonraki ilk ayda otaya çıkar. Kırmızı, pembe veya mor renkte olabilir. Zamanla büyür. Düz veya ciltte kabarık olabilir.

 

yukarı

 

Kavernous haemangiome

Tümöre benzer şekilde damarsal bir ağı vardır. Çocukluk çağında başlayıp, çocukluk boyunca büyümeye devam eder. Cilt altına doğru büyüyebilir. Cilt üzerinde nödüler, mavi-mor renkte görülür. Basınç uygulayınca içindeki kan boşalır, bırakılınca tekrar dolar. Birçok alt kategorisi vardır.

Lazer oldukça güvenli uzman ellerde yan etkisiz bir sistemdir. Büyük damarları yok ederken bazı damarların çevresinde geçici bir morarma oluşabilir. Morarma oluşan bölgeler birkaç gün sonra normale dönecektir.

Evet. Lazer istenmeyen damar ve varislerin tedavisinde ilgili bilimsel çalışmaları ve hasta örnekleri ile Amerikan İlaç ve Eczacılık Dairesinden (FDA) onay almış ve etkinliğini tam olarak kanıtlamıştır.

Lazer yüzeysel damarlar ve yüz damar çatlaklarında mükemmel sonuçlar sağlar.

Bazen ultrasonografi ve diğer testlerden yardım alınabilir. Hastalarımıza skleroterapi ve Lazer uygulamalarını birlikte ya da tek başına yapılabilir. Böylece seçilmiş hastalarda mükemmel tedavi seçeneklerine ulaşılabilir

 

yukarı

 

 

 
SEO by Artio

 

 

 

 

 

 


Google

 

 

 

Varis nedir - Lazerle varis tedavisi - Fiyatlar - Site haritasi - Cerrahi tedavisi - Skleroterapi - Variste Köpük tedavisi