VARİS TEDAVİSİ ANKARA

Yüzdeki kılcal damarların lazerle tedavisiÇatlamış venler ve kılcal damarlar


Yüzde kapiller adı verilen küçük kan damarlarının geniş çaplı bir ağı vardır. Yaşlanma travma, güneş ve diğer faktörler bu damarları çatlamaya uygun hale getirir. Damar çatlamalarını diğer adı telenjiektazidir. Telenjiektaziler örümcek ağı, kırmızıçizgiler veya lekeler şeklinde olur. Bazen çatlamış kapillerler ciltte yaygın kırmızılığa yol açar ki buna eritem denir. Eritem birçok kişi için sosyal problem yaratır. Rozasea da diffuz eritem ile karakterize bir cilt problemidir.
Büyük varis damarlarının çevresinde kılcal damar oluşumlarına sıkça rastlanır. Bunların tedavisinde önce büyük damarların tedavi edilmesi gerekir.

Yüz damarların Lazer ile kaldırılması
Yüz damarları küçük yüzeysel yüz damarlarında kalıcı genişlemeler sonucu oluşur. Uzun süre güneşe, rüzgâra maruz kalma sık nedenidir. Kalıtım, hormonlar, hastalıklar ve aşırı alkol tüketimi diğer nedenlerdir.
Yeni Lazer teknolojileri skar veya iz bırakmadan yüz damarların tedavisinde devrim yaratmıştır.
Roza yüzde kızarıklık, şişme ve sivilcelerle karakterize yaygın bir cilt hastalığıdır. Erişkin aknesi olarak bilinir. Yüzün orta kısmından başlayıp giderek yayılan kızarıklık ve sivilceleşmelerle kendini gösterir. Stres, acı, baharat, kolalı içecekler, kafein, güneş sıcak banyo ve saunalar hastalığı kötüleştirir. En sık 30 yaş civarında görülür.
Yüzdeki cilt kızarıklıkları ise tamamen yapısal veya çeşitli hastalıklara sekonder olarak oluşur. Lazer tedavileri ile kızarıklığın yoğunluğu azaltılır.

Lazerle rozasea ve kızarıklık tedavisi
Roza hastalığı olarak bilinen bu durumun tedavisinde lazer sadece kızarıklığı azaltmak için kullanılabilir. Hastalığın aktif dönemleri ilaçla tedavi edilmelidir. Lazer tedavisi 4-6 seans sürecektir.

Lazer nasıl etki eder?
Kızarıklık ve rozasea tedavisinde lazer cilt altı dokusunu ısıtarak bu bölgedeki fazladan oluşmuş damarsal yapıları tahrip ederek etki eder.

 
SEO by Artio

 

 

 

 

 

 


Google

 

 

 

Varis nedir - Lazerle varis tedavisi - Fiyatlar - Site haritasi - Cerrahi tedavisi - Skleroterapi - Variste Köpük tedavisi